YONEX RAKET TEKNOLOJİLERİ

3D Vector Shaft - Raketin şaft bölümündeki derin oluklar raket sertliğini artırır ve çerçevenin bükülmesini azaltarak raket yön dengesini geleneksel raketlere göre % 20 oranında fazlalaştırır. Ayrıca topla temas esnasında etkili bir güç aktarımı ve topun daha fazla kavranması için hassas kontrol sağlar.

Aero Shape - Daha yüksek itiş gücü için çerçeve kalınlığı oluşturur. Geleneksel bir çerçeveyle karşılaştırıldığında, Aero Shape, topspin'i artırabilen daha ince ve daha esnek bir şaft oluşturabilmesine imkan sağlar.

Dual Shut System - Çerçevenin alt tarafına gömülmüş şok etkisiz grometler darbe titreşimini azaltır. Sapın içine gömülmüş Quake Shut Gel, en ince rahatsızlığı bile çerçeveden arındırırak, geleneksel modellere kıyasla titreşimin % 50 daha az hissedilmesini sağlar. Her vuruşta konfor ve kontrolü iyileştirir.

Integrated Power Weight System (IPS) - Torku azaltmaya ve merkez dışı vuruşları telafi etmeye yardımcı olmak için çerçevenin saat 3 ve 9 pozisyonuna ağırlık yerleştirilir.

Isometric Head Shape - Daha büyük bir sweet-spot yaratarak eşit uzunlukta daha fazla kordaj dizisine izin verir.

Micro Core – Üretim aşamasında yüksek yoğunluklu köpük üretan, raket çerçevesinin saat 1 ve saat 11 yönlerinde çerçeveye kaynatılır. Bu raket ağırlığının ayarlanmasına, raket yön dengesi ve güç üretimine yardımcı olur.

Neofade - Quad Power Sisteminin bir parçasdır. Darbe şokunu emen ve titreşimi azaltan bu yepyeni malzeme raket yüzünün yanlarına yerleştirilir.

New Isometric – Bu yeni nesil İzometrik Teknolojisinde, geliştirilmiş gromet sistemi ile birlikte, çerçevenin içinde hem derin hem de sığ oluklar uygulanmıştır. Yeni İzometrik teknolojisi, maksimum sweet-spot sağlar.

New OPS (Oval Pressed Shaft) (Oval Presli Şaft) - İdeal bir esneklik seviyesi sağlayan daha yuvarlak şaft köşelerine sahiptir, daha geniş şaft yüzeyi ise optimum spin ve yön kontrolü için topun yüzeyde kalma süresini uzatır.

Oval Pressed Shaft (OPS) Oval Sıkıştırılmış Şaft (OPS) – Darbe esnasında esneyerek ve topun teller üzerinde kaldığı süreyi artırarak rakette daha fazla spin üretimi, kontrol ve his sağlar.

Quad Power System - Dörtlü Güç Sistemi – kordaj aktif alanında doğal gücünüzü artıran bir “Patlama Bölgesi” yaratarak olağanüstü stabilite ve genişletilmiş sweet-spot sağlar.

SD Grid - Şok sönümleme ızgara levhası, raket sapı iki kanal arasındaki titreşimleri emmek için sapın içine oturtulur.

Shockless grommets (Şoksuz grometler) - Titreşimi emmek, şoku azaltmak ve hissi optimize etmek için raket boğazına ve çerçevenin saat 3 ve 9 pozisyonlarına yerleştirilmiş yumuşak grometlerdir.

Super Cushion Grip – Bu gripte bulunan yastıklı alt katman titreşimi azaltır, ayrıca Darbesiz Grometler tarafından sağlanan çarpışmadaki yumuşak hissi daha da arttırır.

Trans‐Weight System - Çerçevenin ortasındaki karbon elyafları arasındaki bağ kuvvetini artıran ve ağırlık merkezinin çerçevenin üst kısmına kaymasını azaltan yeni Nanometrik malzemeyi birleştirir. Bu, daha hızlı manevra kabiliyeti için daha hızlı tepki veren ve Yonex tarihinin en hızlı savurma hızını üreten bir raket kafası elde edilmesi ile neticelenmiştir.

X‐Fullerene - Reçinede karbon fiberleri çapraz bağlantı yapısına bağlayan özel malzeme. % 5 daha yüksek tepki ve% 15 daha fazla çerçeve stabilizasyonu sağlar.

Ayrıca, Yonex raketlerine farklı grip kalınlıkları için farklı tansiyonlarda kordaj çekilmesini önerir. Tavsiye edilen tansiyon ağırlığı raketlerin boğaz kısmında bulunabilir. Aynı modelde bile sap kalınlığına göre farklı tansiyon aralığının önerildiğini göreceksiniz. Örneğin 4½ inçlik (Grip4) bir sap için önerilen tansiyon 3 sap için önerilen tansiyondan daha yüksek olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR