TESLİM, CAYMA, İPTAL VE İADE KOŞULLARI

ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu ürünün bedeli ve varsa kargo ücretini, vergi gibi diğer ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına girecektir. Sözleşme konusu siparişin SATICI’ya ulaşması akabinde SATICI'nın stokunun müsait olması halinde ve sipariş konusu Mal/Hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla 30 (otuz) günlük yasal süreyi aşmayacak şekilde; 1-3 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğu nakliye şirketine ürün teslim edilecek olup teslim adresine bağlı olarak tahmini 1-5 iş günü içerisinde ALICI veya ALICI tarafından bildirilen adreste bulunan kişilere teslim edilir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacak yahut tutanak tutturacaktır. Aksi takdirde; teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra ürünü özenle korumak zorundadır. Aksi takdirde ürünlerdeki hasar ve hatalardan SATICI sorumlu tutulmayacaktır.

CAYMA HAKKI: .

1.ALICI; tüketici olması kaydıyla; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

2. ALICI, tüketici olmak kaydıyla; ürün/ürünlerin tesliminden önce de cayma hakkına haizdir.

3.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan iade masrafları, ürünün anlaşmalı kargo ile iade edilmesi halinde teslim masrafını geçmemek üzere tutarı ödeme yükümlülüğü, ALICI’ya aittir. Ancak ALICI’nın cayma hakkını kullanmakta haklı olduğu hallerde ALICI, ödemesi gereken iade masraflarının kendisine yapılacak bedel iadesinden mahsup edilmesini talep etme hakkını haizdir.

4. Anlaşmalı kargo dışında bir taşıyıcı ile ürünün iade edilmesi halinde ise iade masraflarının tutarı fark etmeksizin ALICI tarafından karşılanacaktır

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ ve ÜRÜN İADESİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Şirket : Merit Spor Teknoloji,Gıda,Tekstil ve Otom. Ltd. Şti

Adres : Poligon Mah. Katar Cad. Enka Sadi Gülçelik Spor Sitesi No.13

Telefon : 0850 346 91 87

E-posta : [email protected]

Kargo Şirketi : Yurtiçi Kargo

İade Kodu : 244 551 030

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR